Ženy doplatí na rovnoprávnost

Muž na mateřské dovolené? Snaha o sjednocení platových podmínek mužů a žen za stejnou práci, dělení domácích prací nebo rovnoprávné partnerské vztahy – zde všude se mohou projevovat snahy o zrovnoprávnění žen a mužů. Kromě toho však vzniká řada nesmyslných a vcelku bizarních opatření, které zvláště ženy příliš nepotěší. Od prosince totiž začala platit nová směrnice, která postavila muže a ženy na stejnou úroveň – alespoň co se pojišťovacích produktů týče.

Nutno podotknout, že ženy z této novinky nevyjdou zrovna výhodně. Zvláště u životního pojištění bude genderová hranice zcela smazána a tento pojišťovací produkt se může ženám ročně prodražit až o několik desítek tisíc korun.

Kdo za „rovnoprávnost“ může?

Zejména evropský soudní dvůr, z jehož směrnic a nařízení, které v této oblasti staví muže i ženy na stejnou úroveň, vyšel tento na první pohled velmi „rovnoprávný“ zákon. Při uzavírání životního pojištění bude ze smlouvy zcela vyňato pohlaví pojišťované osoby, což bude mít za následek zvýšení ceny pojistného u žen až o několik desítek procent. Do nynějška byl pojišťovnami určen jako rizikovější klient muž, jehož úmrtnost byla v rámci rozmezí od 18 – 75 v průměru 2,5x pravděpodobnější, než úmrtí ženy. Od letošního prosince je však na muže a ženy nahlíženo se stejnou pravděpodobností úmrtí.

Tip:  Jak rychlé jsou „rychlé půjčky“?

Jakých produktů se změna dotkne?

Jedná se zejména o produkty spojené s životním nebo nemocenským pojištěním. Dále s invaliditou, pracovními úrazy, trvalými následky apod. U životního pojištění mohou rozdíly mezi nynějším placeným pojištěním a pojištěním placeným do budoucna dosahovat až 100%! Jak těmto nepříjemnostem ze stran bank předejít? Sjednat platné pojištění do 21. 12. 2012. Od tohoto data budete muset, milé ženy, sáhnout hlouběji do peněženky. Tak kdo nakonec na této „rovnoprávnosti“ vydělá? Nejspíš zase jenom bankovní domy. Ženy doplatí na rovnoprávnost.

geralt / Pixabay