Studentské půjčky jsou řešením nenadálé situace

Studentské půjčky jsou řešením nenadálé situace
PublicDomainPictures / Pixabay

Studium na vysoké škole je pro mnoho rodin velkou finanční zátěží. Většina studentů se snaží přivydělávat si na nejrůznějších brigádách, které jsou však mnohdy ohodnoceny minimální částkou. Jak pokrýt ty nejnutnější náklady na studium a zároveň si užít trochu toho pravého studentského života? Odpovědí na tuto otázku může být půjčka pro studenty.

Bankovní nebo nebankovní studentská půjčka?

Jako první se nabízí otázka, zda využít bankovní, či nebankovní půjčky. Každá instituce – ať již bankovní nebo nebankovní má svá pro a proti. Bankovní studentské půjčky jsou nejčastěji limitovány hranicí, nad kterou si jako student nemůžete půjčit. Půjčky jsou povětšinou poskytovány k tzv. studentským účtům, jejichž provoz je buď zcela zdarma, nebo je ošetřen pouze minimálními poplatky za využívání.

Co k vyřízení žádosti o půjčku potřebuji?

Ke kladnému vyřízení studentské půjčky potřebujete pouze platný doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas) a potvrzení o studiu. Žádost o půjčku bude s největší pravděpodobností vyřízena do několika minut. Maximální výše částky, kterou si můžete u českých bank půjčit je limitována cca 20 000 Kč. Studentské půjčky nabízejí všechny české banky.

Tip:  Půjčky přes SMS

Mezi nejatraktivnější a nejpopulárnější patří tzv. Gaudeamus – úvěr pro studenty, který je poskytován studentům středních, vyšších odborných i vysokých škol. Minimální částka, na kterou může být úvěr poskytnut, činí 20 000 Kč, maximálně si však můžete půjčit 600 000 Kč.

Pozor na lákadla jménem nebankovní půjčky
Nebankovní půjčka je půjčka taková, kterou poskytují jiné, než bankovní instituce. Může se jednat o soukromé právnické nebo fyzické osoby anebo finanční instituce, které však s klasickými bankami nemají nic společného. Půjčí vám sice vyšší finanční částky, ale zato si účtují nemalé provize a úroky. Plánujete-li tedy studentskou půjčku, obraťte se na prověřené společnosti.