Jak rychlé jsou „rychlé půjčky“?

Jak rychlé jsou „rychlé půjčky“?Potřebujete půjčit větší či menší finanční obnos opravdu rychle? Nevíte, koho požádat o pomoc? Musíte okamžitě vyřešit aktuální situaci, která se jednoduše bez finanční injekce neobejde? Pak vás zaručeně bude zajímat, za jak dlouho budete mít peníze na svém bankovním účtu u produktu s názvem „rychlé půjčky“. Prozradíme vám to na následujících řádcích.

Rychlé půjčky u banky

Tou nejrychlejší půjčkou je bezpochyby tzv. kontokorent – služba, kterou si můžete zařídit ke své kreditní (nebo debetní) kartě. Jeho vyřízení není zpravidla podmíněno výši vašich příjmů. Bankovní úředník zpravidla pouze prozkoumá to, zda nemáte záznam v registru dlužníků a peníze vám na účet „nabije“ takřka obratem. Získat touto cestou můžete i desítky tisíc korun s minimálním úrokem.

Rychlé půjčky u nebankovních společností

Rychlé půjčky však nabízejí zpravidla společnosti nebankovní. Zde vyřídíte půjčku často online a to vyplněním jednoduchého formuláře, který vám nezabere více, než pár minut. Schválení této online žádosti o půjčku probíhá u většiny nebankovních společností 24 hodin denně, čili vyjádření o tom, zda vám půjčka bude poskytnuta či nikoli budete znát v rozmezí několika mála hodin. Doba pro připsání vypůjčené částky na váš bankovní účet se odvíjí od toho, u které banky máte svůj účet vedený. Pokud se jedná o banku, se kterou spolupracuje také nebankovní společnost, pak vám mohou být peníze připsány takřka obratem. Pokud jde o jinou banku, pak si na vypůjčené peníze počkáte 2 až 3 dny.

Tip:  Kreditní karta Dinners Club