Kde je nejdražší povinné ručení?

povinné ručeníPrakticky každý finanční poradce ví, kde je povinné ručení nejlevnější nebo nejvýhodnější, jaká pojišťovna poskytuje nejlepší podmínky a kde se pro povinné ručení máte obrátit. Ovšem málokdo vám dneska řekne, jakému ekonomickému subjektu byste se měli obloukem vyhnout, kde je povinné ručení naprosto nejméně výhodně a třeba i nejdražší. Proto se na toto téma zaměříme v tomto článku, abyste věděli, kam rozhodně pro povinné ručení nechodit.

Jiný kraj, jiný mrav

Částka za povinné ručení se vypočítává z objemu vašeho motorového vozidla v cm3. Majitelé vozidel proto platí pokaždé odlišnou částku. Nejvíce pak zaplatil v předloňském roce majitel luxusního automobilu Lamborghini Gallardo, a to celých 68 151 korun za rok. Tato částka se následně zapsala do české historie.

Jelikož se více takovýchto luxusních aut pohybuje v našem hlavním městě, platí se právě v Praze každoročně nejvíce za povinné ručení, a to okolo tří tisíc korun ročně. V letošním roce navíc pojišťovny povinné ručení zdražovaly, a to se nejvíce dotklo řidičů aut s objemem od 1 251 do 2 500 ccm. To ovšem pouze popisujeme situaci, kdy si řidiči sjednávají normální, nepředražená povinná ručení, a mají pouze tu smůlu, že vlastní velký vůz.

Tip:  Povinné ručení? Jedině online!

Jakým ekonomickým subjektům se vyhnout?

Nás ale zajímá, komu byste se měli při sjednávání povinného ručení opravdu vyhnout? Naprosto nejméně výhodné povinné ručení bez jakýchkoliv slev a bonusů získáte u společnosti AXA. U jakéhokoliv jiného subjektu dostanete alespoň minimální bonus, či jakousi slevu, ovšem u AXA nic takového nečekejte. I když se jedná o velice seriózní a důvěryhodný podnik, který stoprocentně plní své závazky, nic navíc nenabízí.

Ovšem naprosto nejdražším povinným ručením je žádné povinné ručení. Když totiž vyjedete na silnice bez jakéhokoliv povinného ručení, budou vás případné náhrady za způsobené škody stát celé jmění, v nejlepším případě pouze 40 000 korun, když vás zastaví kontrola silničního provozu, která u vás nezjistí žádné sjednané povinné ručení.