Kde za půjčku přeplatíte nejvíc?

Úroky, dlouhá doba splatnosti a nejrůznější poplatky činí ze všech půjček poměrně nevýhodný business. Ovšem ne pro banky, ani pro soukromé subjekty, ale pro vás. Pokud si totiž sjednáte půjčku na nejdelší možnou dobu splatnosti, budete přeplácet naprosto všude neuvěřitelně vysoké částky. Kolik přesně? To se dozvíte právě tady!

Co budeme srovnávat?

Abychom uvedli všechno na pravou míru, vybereme si částku, kterou si můžete půjčit prakticky všude. Jedná se o 50 000 korun. Doba splatnosti bude stanovena na maximum, tedy na osm, někde pouze sedm let, podle toho, jak to má ten či onen ekonomický subjekt dáno. A v neposlední řadě se bude v každém případě jednat o bezúčelovou půjčku. Pro srovnání jsme si vybrali Air Bank, Českou spořitelnu, ČSOB, nebankovní společnost Cetelem a Ge Money Bank.

Kde jsou naprosto nejnižší a naopak nejvyšší měsíční splátky?

Nejprve začneme s měsíčními splátkami. Ty jsou naprosto nejnižší u Air Bank. U ní budete totiž měsíčně splácet pouhých 886 korun. Naopak naprosto nejvyšší měsíční splátky ve výši 1 249 korun jsou stanoveny u nebankovní společnosti Cetelem. I když se jedná o nepatrný rozdíl, může vám ve výsledku těchto pár korun udělat díru do peněženky. U ostatních porovnávaných společností se splátky pohybovaly shodně okolo jednoho tisíce korun.

Tip:  Přeplaťte půjčku co nejméně

Kde si nejméně a nejvíce připlatíte?

Nyní již ale přejdeme k tomu nejdůležitějšímu – kolik budete za půjčku přeplácet? Naprosto nejméně si připlatíte u společnosti Cetelem, kde celkově zaplatíte pouhých 72 120 korun. Na druhou stranu nejméně výhodná je půjčka od České spořitelny, kde úroková sazba činí 17,24 % ročně. Připlatíte si tedy skoro jednou tolik. U ostatních subjektů se pak přeplacená částka pohybuje opět shodně, a to okolo 35 000 korun.