Půjčí mi někde, i když nemám žádný příjem?

Do nepříznivé finanční situace se může dostat ze dne na den kdokoli z nás. Stačí, aby na nás vyšel pomyslný Černý Petr při hromadném propouštění nebo nás potrápila větší nemoc a rodinný rozpočet okamžitě zareaguje. Co dělat, když dávno zapomenuté finanční úspory dojdou? Na koho se obrátit s žádostí o pomoc? A půjčí vám vůbec někde i bez stálého a dostatečného příjmu? Co dělat, když nemám žádný příjem? Na tyto a spoustu dalších otázek se budeme snažit odpovědět následujícím článkem.

Půjčka pro všechny

Pokud jste jako první zamířili pro půjčku do banky, s velkým úspěchem nepočítejte. Zde vám totiž s největší pravděpodobností žádost o půjčku zamítnou. Důvodů k tomu mohou mít hned několik, tím nejzásadnějším však bude právě váš nedostatečný příjem. Úspěšnější však můžete být s žádostí u nebankovních společností, které nabízejí celou škálu nejrůznějších finančních produktů. Jedním z nich může být i půjčka do 10 000 Kč bez prokazování příjmu. Nutno podotknout, že právě tato částka vás může mnohdy vytáhnout z opravdových problémů.

Tip:  Půjčky ihned od MoneyNOW

Kde mohu načerpat informace?

Nevíte-li si rady s výběrem vhodné nebankovní společnosti a nechcete-li se upsat lichvářům, pátrejte po informacích. O tom, jak vybrat správnou půjčku nebo konkrétní společnost se dočtete na mnohých internetových serverech, ale zabrousit můžete také do volně dostupných diskuzí. Zde si své poznatky a zkušenosti vyměňují zejména diskutéři, kteří se již k nějaké té půjčce uvázali a následně hodnotí její solidnost.

Jak nenaletět i když nemám žádný příjem?

Vybrat ten správný produkt je mnohdy opravdu velmi náročné. Abyste nenaletěli podvodníkům, držte se alespoň několika základních rad. Nikdy nikomu nic neplaťte dopředu, čtěte důkladně smlouvy a podepisujte jen to, čemu doopravdy rozumíte, dávejte si pozor na termíny splatnosti a nevybírejte půjčku pouze dle výše úroků. Zaměřte se raději na RPSN, které zahrnuje nejen úroky, ale tak poplatky, které jsou s danou půjčkou spojeny.