Na co si dávat při sjednávání půjčky dobrý pozor?

Každý si minimálně jednou za život zřídí půjčku, ať už na bydlení nebo kvůli špatné finanční situaci. Někdy však jedna půjčka dokáže stáhnout celou rodinu do opravdu velmi špatné situace, díky tomu, že si důkladně nepročteme smlouvu, hlavně ta malá písmenka na konci. Na co si tedy dávat pozor?

První krok při sjednávání půjčky

Jako první krok bychom mohli brát samotné zvážení důležitosti půjčky. Také je vhodné si promyslet, zda budeme mít finance na měsíční splácení půjčky.  Protože mít dvě půjčky najednou není vůbec výhodné! Důkladně tedy vše zvažte se všemi členy rodiny, protože pro každého z nich to bude mít nějaký dopad.

Na co si dávat při sjednávání půjčky dobrý pozor?
geralt / Pixabay

Vyberte si vhodnou banku

I výběr vhodné bankovní instituce je velmi důležitý. Nasbírejme co nejvíce informací a na jejich základě se dále rozhodněte. Nepřistupujte hned na první nabídku. Zkuste dojít do banky s nabídkou jiné firmy a uvidíte, že se vám banka pokusí nabídnout lepší a výhodnější nabídku než je ta předchozí.

Tip:  Kde si bezpečně půjčíte?

Zvolte si také předem typ společnosti- bankovní, nebankovní společnost nebo dokonce půjčky bez registrů? Možností je spousta vybírejte to nejvhodnější pro vaší konkrétní finanční situaci. Pokud vám již žádná banka díky nepříznivé situaci nepůjčí, pak právě nebankovní společnosti nebo půjčky bez registrů jsou pro vás vhodná volba!

Samotné podepsání smlouvy

Po důkladném zvážení všech produktů a následným vybráním vítěze nadchází sjednávání půjčky a podepsání smlouvy. Možná nejdůležitější část při žádání půjčky. Pročtěte si vždy celou smlouvu, nejlépe dvakrát. Ptejte se na všechny nejasnosti! Pokud vám připadají některá ustanovení nejasná, v žádném případě nepodepisujte! Nejvíc je třeba si dát pozor, zda jsou napsány správně vaše osobní údaje, číslo účtu, výše dohodnuté úrokové sazby. Pak už nic bezpečnému vypůjčení peněz nebrání.