Potřebujete hotovost ihned?

Požádáte-li banku o půjčku, čeká vás běh na dlouhou trať. Vyplníte množství formulářů, necháte si ověřit výši svých příjmů a budete čekat, jestli banka usoudí, že jste pro ni perspektivním klientem a zašle vám peníze na váš běžný účet. V životě však přicházejí chvíle, kdy potřebujete peníze ihned v hotovosti.

Potřebujete hotovost ihned, vyzkoušejte zástavu

Pokud se jedná o nižší částky a vlastníte nějaký movitý majetek, můžete jej samozřejmě nabídnout zástavou. V takovémto případě nebývá získání hotovosti problém, peníze ihned v hotovosti vám většinou vyplatí každá zastavárna. Pokud tedy má váš majetek výrazně vyšší hodnotu než je požadovaná částka.

Potřebujete hotovost ihned, nebankovní půjčka je volba

Nejjistějším řešením, které zřejmě zvolí nejvíce potřebných, jsou však nebankovní půjčky. Na trhu je mnoho společností, které je poskytují za různě nastavených podmínek. Protože existuje mnoho variant úročení, navýšení i způsobů splácení, každý si může vybrat právě tu půjčku, která v daném momentě nejlépe splňuje jeho požadavky. Potřebujete-li však finanční injekci opakovaně, bývá dobré, obracet se stále na tutéž společnost, kde jako již prověřený bezproblémový klient můžete získat určité výhody, např. možnost zapůjčení vyšší částky.

Tip:  Přeplaťte půjčku co nejméně
thephilippena / Pixabay

Kdy ji potřebujete

Peníze ihned v hotovosti, které vám nebankovní půjčka poskytne, vás mohou zachránit při náhlém výpadku příjmů, kdy např. pokuta za neuhrazení určité platby v termínu může být mnohem vyšší nežli z půjčky počítaný úrok. Také vás může zaskočit nějaký nečekaný vyšší výdaj v době, kdy si jej absolutně nemůžete dovolit, např. nefunkční pračka v předvánočním období.

Vycházíte-li s penězi tak jako většina lidí, tj. od výplaty k výplatě, čekalo by vás nepříjemné rozhodování, zda prát na valše nebo dětem připravit zklamání pod vánočním stromečkem.

Výhodné splácení

Velmi výhodný pro vás také může být způsob splácení, který většina nebankovních společností volí – jednorázové uhrazení částky při příštím výplatním termínu, nebo např. týdenní splátky. Tento způsob je vhodný zejména tehdy, máte-li podobně nastaveny i příjmy.

Tip pro vás: Půjčka ihned ještě dnes