Kreditní karta Dinners Club

Kreditní karta Dinners Club
falco / Pixabay

Kreditní karta Dinners Club není jen obyčejnou platební revolvingovou kartou. Je nejstarší platební kartou vůbec a na našem trhu se poprvé objevila v roce 1998. Nabízí svým uživatelům mnoho výhod a jednoznačně nastavené podmínky užívání. Kreditní karta Diners Club může být vydána každému, kdo dovršil osmnácti let věku, záleží jen na individuálním posouzení jeho žádosti společností.

Kolik stojí Kreditní karta Dinners Club?

Základem karty je revolvingový úvěr ve výši 30 až 350 tisíc korun, dle posouzení bonity konkrétního klienta. Nespornou výhodou zde je velice dlouhé bezúročné období, a to až 60 dní, které se vztahuje nejen na platby, ale i na výběry v hotovosti. Dále pak karta nabízí velice příjemný úrok ve výši jen 13,9% měsíčně.

Platba za kartu je nastavena jednoznačně na 1 490 Kč ročně, a to ať ji používáte nebo ne. V ceně je i změna PIN, dočasné zvýšení limitu karty, doručení náhradní karty, a to jak v České republice tak v zahraničí, a nouzová hotovost dostupná v zahraničí.

Cestovní pojištění

Velice příjemným bonusem této platební karty je cestovní pojištění, které není třeba nikde aktivovat, každá vydaná Kreditní karta Dinners Club jej získává automaticky. Vztahuje se dokonce nejen na jejího držitele, ale i na jeho tři spolucestující. Při ztrátě nebo odcizení karty vám společnost Diners Club kdekoli na světě vydá okamžitě kartu novou.

Tip:  Osobní úvěr Cofidis

Splátky a výběry

Vyčerpanou částku na kartě splácíte měsíčně minimálně 5%, přičemž minimální splátka je 500 korun. Samozřejmostí je, že lze na běžném účtu nastavit inkaso splátek, a to včetně pravidelného inkasa 100% splátky. Kartu lze kromě plateb u obchodníků rovněž použít k přímým výběrům z bankomatů, zde ale je poněkud omezující, že společnost nemá vlastní bankomaty a za výběr z bankomatu jiné společnosti uhradíte vždy poplatek 39 Kč + 2% z vybírané částky. V případě výběru z karty v zahraničí bude použit směnný kurs Financial Times platný v den zúčtování + 2,5%.

Nevíte si rady? Poradíme vám: Sociální dávky: Nárok na mateřkou a rodičovskou