Krátkodobé půjčky přitvrzují

Krátkodobé půjčky, někdy též podle místa svého vzniku zvané finské nebo mikropůjčky, protože lze jejich prostřednictvím získat poměrně malé částky, zhusta zpřísňují svá pravidla. Když se objevily na českém trhu, vyznačovaly se v naprosté většině případů také svou velice snadnou dostupností. Vzhledem k potížím se splácením, které se u řady klientů objevily, však celá řada poskytovatelů byla nucena nastavit pravidla hry trochu jinak.

Jak fungují Krátkodobé půjčky

Mikropůjčka je zamýšlena jako krátkodobá půjčka na překlenutí náhlých a přechodných finančních potíží. Tzn. – opozdí se výplata nebo se pokazí pračka týden před výplatním termínem, naskytne se výhodná koupě, ale vy čekáte své peníze až za pár dní…

Pro všechny tyto případy zde jsou finské půjčky. Můžete obratem získat potřebnou hotovost, kterou poté jednorázově společně s poplatkem za poskytnutí splatíte. Rychlé a jednoduché.

Co ukázala praxe

Výše popsaný systém se na našem trhu bohužel neosvědčil. Značná část klientů zcela v rozporu se zásadami finanční gramotnosti začala využívat mikropůjčky nikoliv z důvodů potřebnosti, ale, nelze to říci jinak, z chtivosti. Byly tady, dostupné, tak proč si je nevzít – bez ohledu na vlastní možnosti splácení. Hromadící se krátkodobé půjčky poté začali splácet dalšími půjčkami, dostali se do dluhové pasti, časem přestali splácet úplně.

Tip:  Malá půjčka 5000 ihned

Obrana nebo útok?

Nevymahatelné dlužné částky prodražují půjčky všem. Poskytovatelé potřebují vydělat, a čím větší počet klientů nezaplatí, tím více musí zaplatit ostatní. Proto mnozí přistoupili k tvrdším podmínkám. Kontrolují registry dlužníků i insolvenční rejstřík, požadují potvrzení o příjmech. Nikoliv proto, aby vám znepříjemnili život, ale chrání svou investici i vás – poctivého klienta.

Krátkodobé půjčky přitvrzují
geralt / Pixabay