Kde si bezpečně půjčíte?

Společností, které nabízejí své finanční služby lidem s existenčními problémy, je velká spousta. Není se proto čemu divit, že Češi se rok od roku více zadlužují a to zejména u nebankovních společností. Přibývá také osob, které žádají o osobní bankrot, který je během pěti let může dluhů zbavit, nicméně po této době je možno navštívit opět kterékoliv instituce, kde si bezpečně půjčíte.

A výjimkou nejsou ani společnosti nebo fyzické osoby, které se snaží na tíživé finanční situaci člověka zbohatnout. Kde si tedy půjčit tak, abychom nemuseli v budoucnu litovat? To se dozvíte na následujících řádcích.

Důvěřuj, ale prověřuj

Zlaté pravidlo, na které by neměl zapomínat žádný zájemce o bankovní nebo nebankovní půjčku. I když se mohou zdát bankovní instituce o mnoho serióznější, ani zde bychom neměli zapomínat na jistou dávku obezřetnosti. Pozor na skryté a mnohdy nesmyslné poplatky za zprostředkování půjčky nebo vedení úvěru. Dále je nutno zjistit, jak velké má banka RPSN, obecně lze říci, že bychom neměli využívat nabídek, jejichž RPSN přesahuje 100%.

Tip:  Co je to dluhová past a jak do ní nespadnout?

Další samostatnou kapitolou jsou nebankovní instituce, u kterých platí podobná pravidla. Jako první si zjistěte všechny dostupné informace, případně reference klientů společnosti. Jaké jsou zkušenosti ostatních? Převažují spíše pozitivní nebo negativní ohlasy? To vše byste si měli zjistit a měl by vás i zajímat, kde si bezpečně půjčíte.

Pozor na podvodníky

Žádají po vás jistou zálohu, která by měla pokrýt údajné administrativní náklady na vyřízení nebo zprostředkování půjčky? Nikdy nikomu nic dopředu neplaťte. Tyto prostředky – včetně slíbené půjčky byste totiž už taky nemuseli nikdy více vidět. Pokud se však těchto základních rad a pravidel budete držet, můžete získat třeba peníze do 24 hodin a to i v případě, že neseženete ručitele nebo máte záznam v registru dlužníků.

Kde si bezpečně půjčíte
OpenClips / Pixabay