Jak porovnat dostupné půjčky?

dostupné půjčky
geralt / Pixabay

Se společnostmi, které se specializují na poskytování finančních služeb, se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Denně na nás z e-mailu vykoukne několik „zaručeně výhodných“ nabídek finančních společností, které slibují, že půjčí všem bez rozdílu a ohánějí se přitom až přehnaně optimistickými podmínkami a frázemi slibující nejnižší úroky, solidní jednání nebo odklad splátek až o několik měsíců.

Pokud jste se již někdy setkali s nesolidní společností, které nešlo o blaho svých klientů, nýbrž o blaho své vlastní, jistě nám dáte za pravdu, že je to zkušenost poměrně nemilá. A právě z tohoto důvodu se nabízí otázka – jak a kde porovnat dostupné půjčky? Odpověď na vás čeká na následujících řádcích.

Jednoduché srovnání bankovních půjček

Mezi poskytovatele půjček patří jak bankovní, tak nebankovní instituce. Porovnávat nabídky nebankovních společností, kterých je v České republice několik desítek tisíc, je však nad rámec našich možností. Z tohoto důvodu prozatím vznikají pouze portály, které se zaměřily srovnání bankovních půjček všech bankovních společností působících v České republice.

Na těchto stránkách naleznete přehledné tabulky, které vás budou informovat, které banky si za zprostředkování půjčky nebo hypotéky účtují poplatek, za jak dlouho budete muset vypůjčené peníze vrátit nebo jak vysoké má konkrétní banka RPSN. Na základě těchto informací si můžete zvolit společnost, kterou požádáte o větší, či menší finanční výpomoc.

Tip:  Abeceda rodinných financí

Co když mi banka odmítne půjčit?

Všeobecně je známo, že pro získání dostupné půjčky je nutno splnit několik základních pravidel a požadavků. Banka prověřuje vaši bonitu, výši příjmů i to, zda jste neměli někdy v minulosti se splácením prostředků problém. Pokud však dospěje k názoru, že nejste ideálním kandidátem pro poskytnutí dostupné půjčky, budete nuceni oslovit nebankovní instituce, které jsou však ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější a ochotnější.

Získat tak proto můžete třeba dostupné půjčky na ruku, rychlou půjčku nebo půjčku bez registru.