Nenechte se překvapit exekutorem?

Nenechte se překvapit exekutorem
geralt / Pixabay

Exekuce na majetek movitého nebo nemovitého charakteru a na vaše pravidelné příjmy. Stačí si tato slova přečíst a strach se vám dere do očí? Ano, exekuce majetku není příjemná vůbec nikomu. Stačí mžik a rázem se ocitnete bez dosavadní výše platu, bez oblíbených věcí a dokonce bez střechy nad hlavou. Je jasné, že do exekuce se dostanete díky nesplaceným pohledávkám. Půjčíte si peníze a pak nemáte na dohodnut splátky.

Nenechte se překvapit exekutorem

Věřitelé se s nikým nemazlí a k exekuci přistupují velice brzy. Proto určitě nedělejte mrtvého brouka a přistupujte ke svým dluhům zodpovědně. V případě problémů se ihned poraďte se zástupcem banky nebo bankovní společnosti – můžete se setkat se vstřícností a situaci nějak vyřešíte. V opačném případě čekejte na soudní obsílku a exekutora za dveřmi.

Jaká je pomoc pro dlužníky?

Pomoc pro dlužníky existuje, i když si myslíte, že jste na konečné. Máte možnost si nalézt firmy, které refinancují vaše dluhy. Pomohou vám řešit dosavadní situaci a poradí, jak se dostat z finančních potíží. Refinancování exekuce znamená, že vám jisté společnosti nabídnou půjčení peněz s tím, že zaplatí vaše momentální exekuce nebo půjčky a úvěry s dlužnými částkami.

Tip:  Kde si bezpečně půjčíte?

Takto se vyhnete nepříjemnostem, ale je pochopitelné, že vás opět čekají pravidelné splátky dle dohody. Nyní opět v příznivějších podmínkách a bez strachu, že přijdete takřka o všechno. Při podání žádostí o podobné půjčky na refinancování nevyžadují některé společnosti ani  doklady o prokazatelných příjmech. Navíc vše můžete vyřešit online cestou. Nenechte se překvapit exekutorem, když pro rozumné řešení nemusíte chodit daleko.

Další vaší možností je vyhlášení osobního bankrotu. Ten však musí mít danou formu a dá se uplatnit pro dvě a více exekucí – pohledávek. Jakmile dojde k vyhlášení osobního bankrotu, bude zabráněno exekuci, ale musíte splnit další podmínky, což je zaplacení dohodnuté částky v horizontu pěti let. Až poté nastane vaše klidnější období.