Kam se obrátit o pomoc při vyřízení osobního bankrotu?

Kam se obrátit o pomoc při vyřízení osobního bankrotu?
geralt / Pixabay

Jestliže vám dluhy pomalu ale jistě přerůstají přes hlavu, zřejmě jste se neřídili zásadami zodpovědného půjčování. V současné situaci však na tom již jen těžko můžete něco změnit a potřebujete, spíše než výčitky, řešení, a to velice rychle, dříve, než vám na dveře zaklepe exekutor.

Vyřízení osobního bankrotu, pokud na to máte…

Ačkoliv ke slovům bankrot a bankrotář si většina lidí vybaví synonymum – nic nemá, není to tak docela pravda. Abyste vůbec mohli vyhlásit osobní bankrot, musíte na tom být, relativně vzato, docela dobře. Podmínkou je totiž pravidelný příjem dost vysoký na to, aby po dobu pěti let pokryl nejen existenční minimum a náklady na bydlení vaše a vaší rodiny, ale také splátky věřitelům, které v souhrnu budou činit minimálně 30% celkové výše vašeho dluhu.

Administrativní náležitosti

Rozhodnete-li se do vyřízení osobního bankrotu, možná vás zaskočí celá řada administrativních a právních formalit, které je potřeba dodržet, nemá-li vám soud váš návrh pro formální nedostatky zamítnout. Protože návrh na osobní bankrot můžete podat v životě jen jednou, chybovat se nevyplácí a rozhodně je vhodné, přizvat k věci odborníka. Kde jej najdete?

Tip:  Půjčky bez poplatků na dovolenou, mobil i auto

Advokátní kanceláře a další subjekty

Osobní bankroty probíhají podle Insolvenčního zákona a kdo by se měl v zákonech vyznat lépe než právník? Řada advokátních kanceláří se na oblast insolvenčního práva přímo specializuje, ale povědomí o něm budou mít zřejmě všechny. Paradoxně pomoc se zpracováním insolvenčního návrhu nabízí také řada nebankovních společností, ano, právě těch, které poskytují různé rádobyvýhodné půjčky.

Zajímavou možností pak je Poradna ve finanční tísni. Internet vám poradí, kde najdete tu nejbližší. Tady vám poradí a pomohou, na rozdíl od všech ostatních, zadarmo.