Jaká pozitiva má Česká spořitelna spořící účet?

Využít naše peníze k tomu, aby nám vydělávali, je rozhodně dobrou cestou, jak získat celkem bezpracně zajímavé finanční prostředky. Pokud je něco, na co bychom neměli zapomenout, je to určitě fakt, že doporučované jsou v tomto směru spořící účty.

Ty totiž nabídnou jak garantovaný úrok, tak i možnost mít peníze kdykoliv k dispozici. A přesto to jsou první výhody, kterými se může pyšnit Česká spořitelna spořící účet. Rozhodně to ale nejsou výhody jediné, jelikož dnes jich existuje ještě více. A jaké to mohou být?

Česká spořitelna spořící účet nabídne zajímavé zhodnocení

To první pozitivum, které samozřejmě musíme zmínit, se týká možnosti zhodnocení. Zde se určitě vyplatí říci, že banka je vhodná hlavně pro menší střadatele. Ostatně to jasně ukazují dvě cenové hladiny, které se zhodnocování týkají.

  • Zůstatek do 200 000 Kč – 0,40 %
  • Suma nad 200 000 Kč – 0,001 %

Je tedy jasné, že vše co je pod 200 tisíc korun je úročeno úrokem zajímavějším, než to, co tuto částku přesahuje. Přesto ale je řada klientů, kteří jsou s této možností spokojeni. A to i přesto, že musíme objektivně říci, že některé banky na trhu dokážou nabídnout zhodnocení až dvojnásobné.

Máte záznam v registru dlužníků a patříte mezi problémové klienty? Potom vás bude zajímat možnost, kde získat peněžní prostředky formou půjčky.

Poplatků se nebojte

Ačkoliv řada účtů je u České spořitelny spojena s poplatky, v případě tohoto bankovního produktu se není třeba ničeho bát. Ten je totiž od poplatků osvobozen. Týká se to jak situace, kdy si účet zřizujeme, nebo ho rušíme, tak neplatíme ani za jeho vedení, nebo za výpisy. Co Česká spořitelna spořící účet nabídne také za 0 Kč, to je určitě i každý položka, a to ať už se jedná o příchozí nebo odchozí hotovostní platbu, nebo jde o vklad nebo výběr v hotovosti – tedy na přepážce.

Vyzkoušeli jsme spořící účet od EMAX od mBank, přečtěte si jeho recenzi.

Ideální jako alternativa k běžnému účtu

Jednou z výhod je i to, že tento účet lze využívat i jako alternativu k účtu běžnému. Pokud vám stačí pouze základní služby, je ideální volbou. Samozřejmostí je to, že ho můžete jak sledovat, tak samozřejmě také spravovat prostřednictvím internetového bankovnictví. Díky tomu máte skutečně unikátní přehled o všem, co se na vašem bankovním účtu děje. Zapomenout nesmíme také na to, že daný spořící účet může být sjednán i samostatně. O tom již více řekne samotná banka: „Na pobočku si přineste s sebou průkaz totožnosti. Zájemci o Spoření České spořitelny nemusí být klienty České spořitelny a nemusí využívat žádný další produkt.

Tip:  Hlasové automaty - pro přepojení na operátora ...

Získejte také odměny z programu iBod

Zajímavou výhodou je i fakt, který je spojený s tím, že lze tím, že daný účet máte získávat také výhody, které jsou spojeny s bonusovým programem, který nese označení iBod. Dané body získáváte nejenom za to, že aktivně používáte vaši kartu, ale získáváte je také za každý den toho, co daný spořicí produkt máte sjednaný. I to může být pro mnoho lidí zajímavá výhoda. Navíc sbírání těchto bodů nabídnou i další produkty banky.