Pro koho jsou určeny nebankovní úvěry bez registru

Patříte mezi lidi, kteří mají zápis v registru dlužníků? V tom případě možná víte, že každá bankovní a většina nebankovních společností nahlíží do registrů dlužníků, které slouží k ověření schopnosti splácení klientů. Na trhu však existuje několik nebankovních subjektů, které poskytují nebankovní úvěry bez registru, které jsou dostupné právě i klientům se zápisem v některém z registrů.

Co je to vlastně ten registr neplatičů?

Registr neplatičů je pojem, který pojmenovává seznam dlužníků, který si vedou některé soukromé společnosti. Na našem trhu konkrétní existuje hned několik takových společností, které evidují neplatičů úvěrů, kteří mají určitý dluh vůči nějakého věřiteli. Už samotný dluh ve výšky 1 centu může komukoliv zaručit místo v jednom z těchto registrů. Mezi nejznámější registr dlužníků patří Centrální registr dlužníků CERD, který využívají mnohé bankovní, ale i nebankovní subjekty, dále například

Tip pro čtenáře: Kde si rychle půjčit v Jihlavě? Máme pro vás několik tipů.

Společný registr bankovních informací BRKI nebo třeba SOLUS. V případě, že se ocitnete v některém z těchto registrů, i po úhradě dluhu můžete být ještě celý jeden měsíc vedený mezi dlužníky dokud váš záznam zcela nevymažou.

Pro koho jsou určeny nebankovní úvěry bez registru a kdo je konkrétně poskytuje?

Nebankovní úvěry bez registru jsou určeny již podle názvu především pro lidi, kteří mají zápis v registru dlužníků. Tyto půjčky poskytují pouze vybrané nebankovní subjekty jako například Provident či Ferratum, které poskytují nebankovní úvěry bez registru ve výši jen několik tisíc korun s relativně krátkou lhůtou splatnosti. Přidat mezi tyto společnosti můžeme i nebankovní subjekt Creditportal, který také poskytuje nebankovní úvěry bez registru.

Tip:  Přeplaťte půjčku co nejméně

Nebankovní úvěry bez registru – na co si konkrétně máte dávat pozor?

Nebankovní úvěry bez registru patří dlouhodobě mezi nejrizikovější typy úvěrů na trhu vůbec, což potvrzuje i výše úrokové sazby a výše RPSN, která je průměrně daleko nad standardním hodnotami běžných bankovních, ale i nebankovních úvěrů. Kromě toho není ničím neobvyklým, pokud společnost tuto půjčku poskytuje jen se splatností několik týdnů, což mnohým klientům z dlouhodobého hlediska finanční situaci spíše zhorší.

Proto předem určitě zvažte, zda má být tato půjčka spíše krátkodobým řešením vašich finančních problémů, případně dříve preferujete nějaké dlouhodobější řešení vašich finančních problémů.

Pozor: V případě, že se rozhodnete požádat o nebankovní úvěr bez registru z některé nebankovní společnosti, určitě dobře prostudujte všechny smluvní podmínky společnosti, čímž se vyhnete případným komplikacím, které by mohly nastat například v případě neschopnosti splácení úvěru.

Výhody nebankovních úvěrů bez registru

  • Dostupné i pro klienty se zápisem v registru dlužníků
  • Expresní proces ověření žádosti

Nevýhody nebankovních úvěrů bez registru

  • Vyšší úroková sazba a vyšší RPSN
  • Kratší lhůta splatnosti