Dejte si pozor na exekuci majetku

pozor na exekuci majetku
PublicDomainPictures / Pixabay

Vyřešili jste jisté finanční problémy půjčkou, ale nahrnuli se další potíže? Pokud nezvládáte domluvené splácení s bankou nebo nebankovní společností, snažte se je co nejrychleji kontaktovat. Jen tak se lze domluvit na lepším řešení, než na provedení exekuce na vaše peníze nebo majetek. Exekutoři jsou v současnosti velmi rychlí a jejich praktiky se od sebe liší.

Exekuce majetku přichází až poté, když bylo zjištěno, že financemi nebude uspokojena pohledávka. V praxi je to tak, že jeden exekutor vám může zabavit například lednici a druhý ji vyhodnotí jako potřebnou pro domácnost a nezabaví ji. Každopádně, pokud se domníváte, že vám něco bylo zabaveno neprávem, máte právo si stěžovat. Počítejte však s tím, že soudy jsou k exekucím velmi přísní a dovolí zabavit většinu majetku.

Podle zákona nesmí exekutor zabavit věci, které povinný nezbytně potřebuje k uspokojování svých a rodinných hmotných potřeb  a také k vyplňování pracovních úkolů. Nelze zabavit ani jiné věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly.

Dejte si pozor na exekuci majetku

Co by vám neměl zabavit exekutor? Nemělo by jít o oděvy, obvyklé vybavení domácnosti, snubní prsteny a podobné předměty. Dále zdravotnické potřeby a potřeby k vykonávání podnikatelské činnosti. Bohužel, zákon přesně neurčuje jako věci jsou nezbytně nutné pro potřeby povinného, takže se dají vykládat různými způsoby. Příjmy exekutory se odvíjí od uskutečněných exekucí na plat a majetek. Je jasné, že pokud nenajde dostatek prostředků k pokrytí exekuce, dojde i k exekuci nemovitého majetku.

Využijte službu, která vás zbaví dluhů – http://www.zprostredkovanioddluzeni.cz/

Jestliže se u vás objeví exekutoři, požádejte je o doklady – služební i občanský průkaz a opište si jejich jména. Dále je požádejte o předložení dokumentů zabývajících se exekucí. Jestliže se nebudou chtít prokázat, požádejte o pomoc na lince 158.

Tip:  Máte exekuce na plat?