Pozor na půjčky po telefonu

Oblíbenost půjček mezi obyvateli České republiky rok od roku stoupá. Platy se snižují a naopak náklady na bydlení, stravování i volnočasové aktivity stále narůstají. Tomu, že se stále více rodin zadlužuje, se tedy opravdu nemůžeme divit. Způsobů, jak zažádat o půjčku je v dnešní době velká spousta. Zřejmě tím nejjednodušším způsobem je vyplnění online formuláře, který můžete najít na velké spoustě webů zabývajících se zprostředkování půjčky  po telefonu.

Další možností je pochopitelně také návštěva přímo na pobočce nebo sjednání půjčky přes SMS a telefon. A právě poslední zmíněný způsob je ten nejrizikovější. Proč tomu tak je? Odpověď hledejte o pár řádků níže.

Pozor na půjčky po telefonu – účet za telefon je vyšší

Začíná to vcelku nevině a inzeráty typu – zavolejte nám, rádi vám půjčíme. Málokdo si přečte podmínky hovoru, které jsou (někdy ani nebývají) u inzerátu uvedeny miniaturním písmem. Většinou se taková minuta hovoru může vyšplhat až na 90 korun. Člověk v tíživé situaci si však řekne: „No co, vyřídím to rychle a ty dvě stovky za hovor už nějak přežiju.“

Tip:  Výhodná hypotéka od mBank

Bohužel často je hovor s klientem uměle natahován a není výjimkou, že se účet vyšplhá až na několik tisícovek, mnohdy i více, než o kolik zájemce o půjčku žádá.

Platí zákaz, na který nikdo nedbá

S novelou občanského zákoníku přišel také zákaz takto předražených telefonních linek. Jejich majitelé však vždy naleznou nějakou skulinku v zákoně a osoby v tíživé finanční situaci obírají vesele dál.

Pokud tedy plánujete sjednávat půjčku po telefonu a praktiky operátora se vám nebudou pozdávat, neprodleně hovor ukončete. Ve finále byste tak mohli provolat vskutku obří sumu a půjčka by vám schválena stejně nebyla.

Pozor na půjčky po telefonu
OpenClips / Pixabay