Gamblerství – nemoc vedoucí k zadlužení celé rodiny

Blikající automaty, které nás svým blyštivým světlem a horentními sumami, jež je možno vyhrát, lákají v každé druhé restauraci nebo hospůdce. Také heren rok od roku přibývá. Není se proto čemu divit, že stejným tempem jako herny, přibývají také závislí hráči – gambleři. Ačkoli se o gamblerství (ano, záměrně říkám nemoci) příliš nemluví, pravdou je, že pro samotného gamblera a jeho širokou rodinu – pokud samozřejmě nějakou má, představuje naprosto zkázu.

Můžu kdykoli přestat

To si řekl asi každý, kdo si někdy hodil nějakou tu pětku do automatu. A závislý gambler si toto říká ještě zarputileji. Pravdou však je, že takto postižený člověk s hraním prostě skoncovat nadobro nemůže. Jeden večer nahází do automatu celou výplatu, druhý si jde půjčit, protože tentokrát už musí mít zaručeně „štěstí“ a proto vyhraje. Ale ani vypůjčené peníze nepřinesly štěstí. Ano, sem tam se stane, že návštěvník herny vyhraje, oproti tomu, kolik financí však do automatů naházel, se vyhraný obnos rozhodně nedá považovat za výhru.

Tip:  Snadná půjčka do 20000 Kč

Ale gambler nyní zažívá extázi. Konečně se na něj usmálo štěstí, a když se usmálo dnes, zítra se zaručeně usměje opět. A tak se je to stále dokola. A to je teprve začátek…

gamblerství
vineszoocontact / Pixabay

Léčit se nepůjdu, já nejsem nemocný!

Když už nestačí výplata, půjčky od kamarádů, přicházejí na řadu banky, které člověku zpravidla půjčí, pokud má pravidelný a dostatečný příjem. Ale ani to na pokrytí nákladů s gamblerstvím spojených rozhodně nestačí. Nezřídka kdy se tak stává, že doma začnou mizet věci i peníze partnera. Bankovní půjčky vystřídají půjčky nebankovní a nakonec i lichváři. Upomínky ve schránce se začnou hromadit.

Pokud ostatní členové rodiny nyní nezakročí, později už nebude cesty zpátky. Nejvhodnějším a zejména jediným způsobem, jak tuto situaci vyřešit, je bezpochyby léčba. Gambler si však svou nemoc nepřipouští a léčit se nechce. A tak je pouze otázkou času, kdy se o dluhy rodiny začne zajímat exekutor.