Máte záznam v registru dlužníků? Můžete získat půjčku!

záznam v registru dlužníků
geralt / Pixabay

Že vám připadá výše uvedený nadpis jako výplod choré mysli? Na následujících řádcích vás rádi přesvědčíme o opaku. Do tíživé finanční situace se může dostat každý z nás a to jak vinou vlastní, tak vinou nezodpovědného partnera nebo nepřízní osudu. Když naše příjmy nestačí na zaplacení nájmu, nákupu pro rodinu nebo zaplacení školních obědů pro naše školáky, mnoho z nás přemýšlí nad půjčkou.

Pokud se nejedná pouze o jednorázové finanční výpomoci, ale naše peněženka je na tom každý měsíc stejně, rozjíždí se nepříjemný kolotoč, po jehož zastavení se v tom lepším případě dostaneme do registru dlužníků, v tom horším na nás čeká polepený byt exekutorskými nálepkami. Aby bylo možno této situaci předcházet, existují instituce, které vám půjčí i v případě, že vaše jméno ozdobilo právě výše zmíněný záznam v registru dlužníků.

Nebankovní instituce rády pomohou

Pokud jste se zadlužili u banky a nejste schopni svým závazkům dostát, automaticky se ocitáte na černé dlužní listině a v žádné jiné bance vám již s největší pravděpodobností nepůjčí. Neklesejte na mysli, řešení nepříjemné finanční situace je stále reálné. Půjčit si totiž můžete u nebankovních společností, které jsou ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější a ochotnější. Pro většinu společností není zápis v registru dlužníků žádnou překážkou.

Tip:  SMS půjčky - získejte peníze do třiceti minut

Půjčujete si mimo banku?

Pokud jste o pomoc požádali nebankovní instituci, připravte se na to to, že vyšší riziko, které společnosti podstupují, se promítne ve vyšších úrocích, které musíte vy jako klienti každý měsíc platit. Pozor si dávejte také na termíny splácení pravidelných splátek. V opačném případě na vás čekají vysoké úroky z prodlení. I v případě, že se dostanete do registru dlužníků, nezoufejte, jak je vidět z předchozích řádků, nemalou půjčku je možno získat i v této situaci. Jen je potřeba být obezřetnější a opatrnější.