Porovnáváme tři nebankovní půjčky – zjistěte, která vychází nejlépe

Svět nebankovního půjčování peněz je velmi specifický. Předností je jistě velmi rychlá dohoda, ale často se dostanete i k velmi vysoké úrokové sazbě, která vás donutí poohlížet se raději po jiných nabídkách.

Provést srovnání je ale zdánlivě hodně jednoduché, stačí znát pár základních čísel, která společnosti uvádějí – a uvádět musí přímo ze zákona – a hned víte, jak si celá věc stojí. Bude tahle půjčka výhodnější nad jiné? Myslíte, že právě tady bude úrok přímo skvělý a RPSN ještě lepší?

Možností je mnoho, vyberte si tu pravou

Přinášíme vám pečlivé srovnání trojice současných oblíbených nebankovních úvěrů, doslova tváří v tvář. Důvěryhodné údaje, přesné porovnání základních dat, které udělá pro potenciálního klienta hodně. Rozhodování bude mnohem snadnější, když máte k ruce potřebné čísla, že? Jako první je tu oblíbená Hyperpůjčka, se kterou si můžete půjčit peníze už od čtyř tisíc korun – a jde o klasický spotřebitelský úvěr na delší časové období.

Číslem dvě je dnes BB Finance Czech, půjčka, která nabízí značnou variabilitu všem novým klientům – ti si zde také mohou sjednat takzvanou první půjčku zdarma. A do třetice je tu Cofidis půjčka, jedna z nejrozšířenějších nabídek pro ty, kteří si chtějí půjčit statisíce korun a banka jim bohužel nevychází ani v nejmenším vstříc.

Název půjčky Hyperpůjčka BB Finance Czech Cofidis půjčka
Možná výše úvěru 4 až 250 tisíc korun 1 až 45 tisíc korun 20 až 500 tisíc korun
Lhůta splatnosti 12 až 84 měsíců 7 dnů až 12 měsíců 12 až 90 měsíců
Poplatky navíc Ne Ne Ne
Úrok / RPSN začíná na 13,45 / 14,4 % – / 118,4 % 5,9 / 6,06 %
Trvalý příjem nutností Ano Ano Ano
Tip:  Na co si dávat při sjednávání půjčky dobrý pozor?

Cofidis půjčka má nejnižší míru RPSN 6,06 procenta, ale je skutečně vždy tak výhodná? Je to dílem i proto, že takovouto lákavou sazbu má hlavně takzvaná „Novomanželská půjčka“. Při klasické bezúčelové půjčce bude RPSN na úrovni čtyřiadvaceti procentních bodů. Což je samozřejmě i nadále zajímavá nabídka, ale není na trhu přeci jen nějaká jiná, která by mohla úspěšně konkurovat? Jistě ano!

Nebojte se srovnávat, je to opravdu hračka. Porovnat pár čísel a vědět, že není úrok jako úrok, ale rozhodujícím je hlavně RPSN (roční procentní sazba nákladů), jež bere v potaz všechny poplatky s úvěrem spojené! Není to skutečně vůbec nic složitého a ročně můžete ušetřit i několik tisíc korun, tedy zajímavou částku!