Mám záznam v registru dlužníků: půjčí mi ještě někde?

Dostat se do registru dlužníků není nic obtížného. Zpravidla se zde vaše jméno objeví v případě, kdy nejste schopni hradit své závazky, jste v prodlení s jejich splatností nebo jednoduše půjčky nemáte z čeho splácet. Do registru dlužníků se ovšem můžete dostat také sňatkem s nezodpovědnou osobou, s níž si berete i její dluhy. V neposlední řadě se ovšem také vyplatí zmínit chybu úředníků, která vás do registru může také bez pardonu poslat. Pokud jste tedy vedeni v registrech dlužníků, jistě vás zajímá, zda existuje ještě někdo, kdo vám půjčí a jak je to s půjčkami u banky. Pojďme se společně podívat.

Půjčka u banky? Značně nepravděpodobná

Pokud ve své stávající situaci zamíříte do banky, pak zde s největší pravděpodobností narazíte na značnou neochotu. Pro konkrétní bankovní dům totiž budete značně rizikovým klientem, kterému s největší pravděpodobností nepůjčí. Zapírání ani lži vám nepomohou. Banky mohou totiž do registrů dlužníků kdykoli nahlížet a pokud se zde vaše jméno objeví, zajisté jej nepřehlédnou.

Tip:  Jak se zřídí nebankovní půjčka?

Půjčka u nebankovní společnosti? Vysoká pravděpodobnost

Naštěstí existují společnosti, které do registrů dlužníků nenahlížejí. Je zcela pochopitelné, že v takovém případě jde o společnosti nebankovní. Jelikož půjčováním finančních prostředků podstupují značné riziko, musí toto riziko zahrnout také do výše úroků. Rozhodnete-li se tedy pro půjčku bez registru u některé z nebankovních společností, připravte se na to, že si za tento produkt značně připlatíte. Jestliže vám však nikde jinde nepůjčí a vaše situace je krajně neúnosná, jedná se o poslední možné řešení.