Má pro vás smysl konsolidace půjček? U koho se vyplatí nejvíc?

Vzít si půjčku je dnes velmi snadné a především u nebankovních úvěrů je jejich sjednání otázkou několika minut. Tyto půjčky jsou navíc často poskytovány i lidem, kteří mají už tak vysoké dluhy a dalšími půjčkami se tak jejich situace ještě zhoršuje. Řešením pro ty, kteří mají potíže se splácením svých stávajících závazků ale není neustále sjednávání nových a nových půjček a tzv. vytloukání klínu klínem, ale konsolidace, neboli sjednocení více úvěrů do jednoho velkého.

Jak funguje konsolidace půjček?

Konsolidace půjček patří mezi úvěrové produkty, které se dají získat jak od bankovních, tak i od nebankovních společností. Jedná se o úvěr, který umožňuje sjednotit více různých půjček do jedné velké a celkově tak ušetřit peníze. Do konsolidace půjček se navíc dají zahrnout nejen klasické spotřebitelské půjčky, ale i jiné typy úvěrů – např. bankovní kontokorenty nebo kreditní karty.

Pro koho je sloučení půjček vhodné?

Konsolidace úvěrů je ideálním řešením pro ty, kteří už nezvládají splácet všechny své půjčky a nechtějí, aby jejich situace skončila osobním bankrotem, nebo v horším případě exekucí. Je pro ty, kteří mají pravidelný stálý příjem a jsou schopni splácet alespoň určitou částku každý měsíc a zároveň splňují i další podmínky (ty jsou i každého poskytovatele trochu jiné). Konsolidace je ale vhodná i pro všechny, kteří sice splácejí bez větších potíží, ale rádi by celkovou výši svých měsíčních splátek snížili a trochu si zjednodušili svoje finance.

Jak si vybrat nejlepší konsolidaci

Společností, které sloučení půjček nabízejí, je už docela hodně a to jak mezi bankami, tak i mezi nebankovními poskytovateli. Vybrat si ideální konsolidaci ale nemusí zabrat hodiny času – stačí použít některý z nezávislých internetových srovnavačů půjček. Ty se sice zaměřují především na běžné úvěry, některé ale mají i samostatnou sekci, věnovanou sloučení půjček. V jejím rámci pak uvidíte přehledný výpis jednotlivých úvěrových společností, jenž konsolidace poskytují, včetně jejich maximální výše, úrokových sazeb a doby splácení. Zároveň nechybějí ani podrobné recenze, podrobně popisující daný produkt.

Tip:  Lze najít levnou půjčku ihned z nebankovních zdrojů

Tipy na výhodné konsolidace úvěrů

Výhodné sloučení půjček neposkytují pouze banky, ale i v nebankovním sektoru lze najít zajímavé nabídky. Jednou z nich je konsolidace půjček Home Credit, které umožňuje sjednotit nejen běžné úvěry, ale i kreditní karty, kontokorenty a leasingové půjčky. Maximální výše konsolidace od společnosti Home Credit je 600 000 Kč, splácení úvěru je možné rozložit až na 96 měsíců (8 let). Přesnou výši měsíční splátky, úrokovou sazbu a RPSN si můžete snadno zjistit prostřednictvím jednoduché úvěrové kalkulačky na webových stránkách Home Credit.

Pro ty, co mají možnost zajištění úvěru nemovitostí, je zajímavou alternativou také refinancování úvěrů od stavební spořitelny WÜSTENROT (s úroky už od 1,49 % ročně), z bankovních konsolidací stojí za zmínku např. RePůjčka od Equa bank, jež umožňuje snížení splátek až o 50 %.

Sjednání konsolidace je snadné a rychlé

Vyřízení konsolidace úvěrů sice trvá trochu déle než sjednání obyčejné půjčky, i tak ale nejde o nic náročného. Zažádat o sjednocení půjček si můžete z pohodlí vašeho domova přes internetové stránky, případně po telefonu. K vyřízení obvykle stačí pouze dva osobní doklady, informace o zaměstnání a o jednotlivých půjčkách, které chcete sloučit – poskytovatel konsolidace pak může ostatní věci, jako je ukončení stávajících úvěrů, vyřídit za vás. Pokud ale chcete, můžete si pochopitelně zažádat o sloučení i na pobočce příslušné banky, případně nebankovní společnosti.